1. Anasayfa
  2. Haberler

ABD Hükümeti 500 den Fazla UFO Raporu Kaydetti

Geçmişten bu yana günümüze gelen UFO özellikle şimdilerde yeniden gündeme gelmeye başladı.

ABD Hükümeti 500 den Fazla UFO Raporu Kaydetti
0

Geçmişten bu yana günümüze gelen UFO özellikle şimdilerde yeniden gündeme gelmeye başladı. ABD de son zamanlarda sıklıkla gelen UFO konusunda farklı ve yeni raporlar kaydedildiği belirtildi. 

Uçan cisimler olarak da adlandırılan UFO’lardan yeni kaydedilen görüntüler doğrultusunda özellikle pek çok kişi paniğe kapıldı. Uydular tarafından gözlemlenen ve aynı zamanda gözle görülür bir şekilde birkaç kez raporlanan uçan cisimler Amerika’da yoğun şekilde görülmeye başlandı. Daha önceki yıllarda yine ABD tarafından yapılan açıklama doğrultusunda ellerinde görüntüler olduğunu belirten donanma, yeniden yayınlanan yapıp rapor doğrultusunda 500’ün üzerinde uçan cisimlerin görüldüğünü raporladı. 

UFO larda Dikkat Çeken Video Kayıtları 

Uçan cisimlere dair özellikle video kayıtlarının bulunması ve boyutlarının da tahmini hesaplanarak gözle görülür ya da uyduyla görülür şekilde olması oldukça dikkat çekti. 2023 yılı itibarıyla sunulması ile özellikle 2019 yılında yine Pentagon uçak pilotları tarafından kaydedilen görüntülerde dikkat çekmişti. 2019 yılında eğitim esnasında olan pilotlar o anları görüntüleyerek yine raporlamaya sunmuştu.

O dönemden bu zamana ise 500’ün üzerinde video kayıt bulunduğu açıklandı. Bu kayıtlarla beraber uçan cisimlerle alakalı nasıl boyutlara sahip oldukları ve nasıl olduklarına dair detaylı araştırmalar devam ediyor. Özellikle profesyonel şekilde çekilmiş olan video kayıtları incelenerek uçan cisimlerin boyutları ebatları ya da nasıl olduklarına dair öngörme yapılması planlanıyor. 

UFO Rapor Gizlilik Raporu Kaldırıldı 

Daha önce bu raporlarda gizlilik bulunmasına rağmen ABD tarafından şu an bu gizlilik politikası kaldırıldı. Özellikle askerler tarafından yüzlerce görüldüğü iddia edilen UFO ile ilgili pek çok video kayıt bulunduğu açıklandı. Aynı zamanda eğitim esnasında pilotların kaydettiği videolar ve bunun dışında askerler tarafından pek çok video kayıtları ortaya çıktı. 

2021 yılında net olarak 144 uçan cisimlere dair bildirim bulunurken bu durum 2023’e kadar 500’ü açtı. Panik durumu yaşanırken bir yandan askerler tarafından da kaydedilen görüntüler değerlendirmeye alındı. ABD’de yapılan açıklamalar doğrultusunda uçan cisimlerin pek çok özelliğe sahip olabileceği aynı zamanda halk tarafından güvenlik endişesi oluştuğu gibi durumlar açıklandı. Bu açıklamalar doğrultusunda uçan cisimlerle alakalı video kayıtları incelenerek araştırmalar yapılmaya devam ediliyor.

Paylaş

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir