1. Anasayfa
  2. Haberler

ASELSAN Gözünü Uzaya Dikti

Aselsan özellikle uzayla alakalı yapacağım çalışmalar ve planlamalarla birlikte gündeme geliyor.

ASELSAN Gözünü Uzaya Dikti
0

Aselsan özellikle uzayla alakalı yapacağım çalışmalar ve planlamalarla birlikte gündeme geliyor. Son dönemlerde uydu ve Uzay yolu haritaları doğrultusunda bu şekilde uzay teknolojilerine yön veren ve Bu doğrultuda çalışmalar yapan ASELSAN bu konuda büyük hedefler ortaya koydu. Türkiye’nin küresel rekabet gücünü ciddi anlamda artıracak çalışmalar yapmayı planlıyor. Aynı zamanda Türkiye’nin ekonomik ve teknolojik bağımsızlığını sağlayacak pek çok kritik noktaya değinilmesi öngörülüyor. Milli teknoloji hamlesi doğrultusunda yapılan çalışmalar dikkat çekmesi ile birlikte oldukça gündem oldu. 

ASELSAN Uzay Çalışmaları?

Uydu haberleşme sistemleri 2000’li yıllarda hazır şekilde alınması ile beraber şimdilerde gelişen teknoloji ile bu konuda teknolojik bağımsızlık elde edilmeye çalışılıyor. Son zamanlarda yapılan milli çözümlerle birlikte özellikle dışa karşı bağımsızlık durumu söz konusu oluyor. Cumhurbaşkanlığı savunma sanayi bu konuda sağladığı altyapılar ve pek çok teknolojik durumu bir arada sunması ile beraber bu konuda destek sağlıyor. 

Uzay İçin Büyük Yatırımlar Yapılıyor 

Anten sistemleri, uydu sistemleri, yazılımlar, kaliteli bir altyapı gibi geniş kapsamlı pek çok sistem beraberinde sunuluyor. Böylelikle ASELSAN yeni teknoloji ve uydu teknolojisi ile alakalı gelişimlerini sürdürerek daha da büyük hedeflere doğru ulaşmayı planlıyor. Şimdilerde uzaya gözünü diken ASELSAN bu konudaki çalışma ve hedefleri doğrultusundan ülkemizin milli rekabetini artıracak büyük adımlar atıyor. 

ASELSAN ve Yer Alacağı Alanlar 

ASELSAN, özellikle Türkiye’de ve yurt dışında artan ihtiyaçları kapsayacak şekilde üretilmesine dair pek çok adımları atıyor. Hava, kara ve deniz platformları için kontrol merkezlerini geliştirme ve uydu alanlarında yine haberleşmeyi daha da iyi geliştirme gibi pek çok çalışmaları bir arada yürütüyor. 

Yüksek potansiyeli olan istasyonlar aynı zamanda pek çok uydu aracı gibi durumlarla beraber ASELSAN bu konudaki hedeflerini ve teknolojisine giderek geliştirerek ülke açısından büyük adımlar atmayı planlıyor. Kaliteli bir altyapı haberleşme araçlarının geliştirilmesi ve uzay istasyonları gibi farklı alanlarda çalışmalar bir arada yürütülüyor..

Bu çalışmalar doğrultusunda hem ülke ekonomisine katkı sağlayan hem de dışarıdan bağımlı olmayı engelleyen ASELSAN sayesinde şimdilerde uzaya doğru da pek çok çalışma ve hedefleme durumu söz konusu oldu. Dünden başarılı çalışmaları ve kaliteli durumları ile gündeme gelen ASELSAN şimdilerde Türkiye’nin en iyi şekilde rekabet etmesi için kaliteli altyapı hazırlıklarına sürdürüyor.

Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir