1. Anasayfa
  2. Teknoloji

Bilgisayara Uzaktan Bağlanma Nasıl Yapılır? Bilgisayar Uzaktan Bağlantı Programları (2023)

Bilgisayara Uzaktan Bağlanma Nasıl Yapılır? Bilgisayar Uzaktan Bağlantı Programları (2023)
0

Bilgisayara uzaktan bağlanmak için başta TeamWiever olmak üzere yararlanılabilecek birçok program bulunmaktadır. Bu programların kurulumundan sonra iki ayrı bilgisayar birbirine bağlanabilir ve böylelikle uzaktan izleme, uzaktan yönetim de kolaylaşır. Bilgisayar uzaktan bağlantı programları, temelde iki bilgisayar arasında erişim kurarak kişilerin çeşitli işlerini uzaktan yapabilmesine olanak sağlamak üzerine hazırlanmıştır.

Bilgisayara uzaktan bağlanma yöntemleri (2023)
Bilgisayara uzaktan bağlanma yöntemleri (2023)

Bilgisayara uzaktan bağlanmak için 2023 yılında kullanabileceğiniz programları bu listede bulabilirsiniz. Uzaktan bağlantı programlarının nasıl kullanıldığını aşağıda görüntüleyebilir, kurulum yapabilmek için yazı altında verilen resmi internet sitelerini ziyaret edebilirsiniz. Peki, bilgisayara uzaktan bağlanma nasıl yapılır? Bilgisayar uzaktan bağlantı programları neler?

Bilgisayara Uzaktan Bağlanma Nasıl Yapılır? (2023)

Bilgisayara uzaktan bağlanmak için öncelikle kullanabileceğiniz güvenilir bir program seçmeli ve ardından bu programı her iki bilgisayara da kurmalısınız. Programların işleyiş mantıkları genel olarak bağlanılacak bilgisayardaki programdan alınan numaranın, bağlanacak bilgisayardaki program ekranına girilmesi ve ilk bilgisayarın da bağlantı isteğini kabul etmesine dayanmaktadır.

Programları her iki bilgisayara kurma ve numara paylaşarak bağlantı isteğini onaylama işlemlerinin ardından uzaktan bağlantı kurulmuş ve bilgisayara uzaktan bağlanma sağlanmış olacaktır. Son zamanlarda artan virüslerden ve veri ihlallerinden etkilenmemek için güvenilirliği kanıtlanmış, resmi programları kullanmanız yarar sağlar. Aşağıdaki programların tamamı güvenilir ve bilinen programlardır. Üstelik programların hepsi ücretsiz kullanım sunar, bu programlar için herhangi bir ücret ödemenize gerek yoktur.

Bilgisayar Uzaktan Bağlantı Programları (2023)

Bilgisayar uzaktan bağlantı programları için önerilerin en başında TeamViewer yer almaktadır. Bu program, uzaktan bağlantı geliştirmelerini ilk defa sunan sistemlerden biri olarak bilinmektedir. TeamViewer, 2005 yılında kurulmuş ve diğer uzaktan bağlantı programlarının da adeta öncüsü olmuştur.

TeamViewer ve güvenilir diğer uzaktan bağlantı program önerileri 2023 yılı için aşağıdaki gibi sıralanmıştır. Başlıklar altındaki bağlantılara tıklayarak resmi internet sitelerine erişebilir ve hızlıca program kurulumlarını yapabilirsiniz. Chrome Remote Desktop eklentisi için bağlantıya tıkladıktan sonra programların aksine direkt olarak Chrome mağaza internet sitesine yönlendirilmekte ve bu alanda eklenti kurulabilmektedir.

1. TeamViewer Uzaktan Bağlantı

TeamViewer, yukarıda da belirtildiği gibi uzaktan bağlantı konusunda güvenilirliği kanıtlanmış programlar arasında ilk sırada yer alıyor. TeamViewer, karşınızdaki bilgisayara ID ve şifre paylaşmanızın ardından hızlıca iki bilgisayarı birbirine bağlamanıza olanak tanıyor.

TeamViewer uzaktan bağlantı programını indirmek için tıklayın. >

2. AnyDesk Uzaktan Bağlantı

AnyDesk de tıpkı TeamViewer gibi bilgisayara uzaktan bağlanma konusunda profesyonel bir çözüm sunan, güvenilir uygulamalar arasındadır. Düşük boyutuyla ve kaliteli ekran paylaşımı özelliğiyle birlikte tercih edilebilecek AnyDesk programını aşağıdaki bağlantıdan direkt olarak kurabilirsiniz.

AnyDesk uzaktan bağlantı programını indirmek için tıklayın. >

3. Chrome Remote Desktop

Google Chrome, hem masaüstü hem de mobil sürümler için en çok tercih edilen internet uygulamalarının başında gelmektedir. Chrome tarafından sunulan yararlı eklentiler ve programlar arasında “Chrome Remote Desktop”, bilgisayara uzaktan bağlanma konusunda kullanıcılara harika çözümler sunmaktadır. Google güvencesi altında Chrome üzerinden güvenli bağlantı kurmak için aşağıdaki linke tıklayabilirsiniz.

Chrome uzaktan bağlantı eklentisine erişmek için tıklayın. >

Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir