1. Anasayfa
  2. Haberler

Dünyanın En Büyük Test Uçağından Test Uçuşu

Dünyanın en büyük test uçağı olan Stratolaunch Roc, rekor kıracak bir şekilde test uçuşunu tamamladı.

Dünyanın En Büyük Test Uçağından Test Uçuşu
1

Dünyanın en büyük test uçağı olan Stratolaunch Roc, rekor kıracak bir şekilde test uçuşunu tamamladı. California’da yer alan mojave çölü üzerinden tam 6 saat havada kaldı. 

Uçak pek çok kaliteli teknik özellikleri ile ön plana çıkıyor. 220 tonluk ağırlığı kaldırabilecek kapasitesi bulunuyor. Uçağın tasarlanma amacı ise hipersonik araçları taşımak ve fırlatmak olarak öne sürüldü. Toplamda 117 metrelik kanat açılımına sahip olduğu için ebat olarak da oldukça geniş çapta şeklinde tasarlandı. Yapılan açıklamalar doğrultusunda test uçuşlarının bir yandan yapılmaya devam ederken bir yandan da her zaman iyi sonuçlar alarak uçakla alakalı pek çok kaliteli özelliğin başarılı şekilde devam etmesi öngörülüyor.

Stratolaunch Roc ile Rekor Uçuş 

Teknik özellikleri ile ön plana çıkması ve uçuş testini tamamlanmasıyla beraber dünyanın en büyük uçağı olarak biliniyor. Özellikle normal şartlarda 4 saat havada kalması tasarlanmasıyla test uçuşunda tam 6 saat havada kalarak kendi rekorunu kırdı. Bu yüzden de tasarlayan kişiler tarafından oldukça sevindirici olan bu haber sunuldu.

Yük taşıma kapasitesinin fazla olması kanatlarını fazlasıyla açabilmesi gibi özellikleri sayesinde büyük olmasının yanı sıra kaliteli teknik özelliklerle tasarlanmış bir uçaktır. Ağladığı tüm bu özellikler doğrultusunda pek çok kişinin ilgisini çekmekle beraber tüm dünyada da gündeme geldi. 

Test Uçağında Üst Düzey Özellikler 

Stratolaunch Roc ile kaliteli hizmetlerin sunulmasının planlanması aynı zamanda en özel şekilde tasarlanması ile beraber test uçuşunu tamamlayan uçak oldukça dikkat çekti. Gündem de yerini almasıyla beraber çok konuşulan uçaktan en geniş kanatlara sahip olması ağırlık taşıma kapasitesinin yüksek olması gibi Kaliteli teknik özellikleri bir arada bulunduruyor. Estetik ve hoş bir tasarıma sahip olmasıyla beraber bu uçaklar teknik özelliklerinin hiçbir problem çıkarmadan kullanılmasına mümkün kılıyor. Özellikle alanında uzman bir ekip tarafından hazırlanıp tasarlanması ile test uçuşunu da tamamlanmasıyla dünya gündeminde yerini aldı. 

Stratolaunch Roc’da Dikkat Çeken Tasarım 

Büyük kanatlara sahip olabilmesi gibi özellikleri özellikle tasarlanırken dikkat edilerek özenle şekilde hazırlanmıştır. Aynı zamanda ağırlık taşıma kapasitesinin yüksek olması sayesinde 4 saat havada kalabilme özelliği de bulunduruyor. Bunun dışında 6 saat havada kalarak test uçuşunu rekor bir şekilde tamamlaması ile tasarlayan ekipler tarafından oldukça mutlu edici bir sürüş gerçekleşti. Teknik özelliklerinin her biri uzman kişiler tarafından tasarlanırken uzun vade Bu uçağın tamamlanması için hazırlıklar devam etmişti. Şimdi ise dünyanın en büyük uçağı olarak test sürüşünü 6 saat havada kalarak tamamlayıp rekora imza attı.

Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (1)

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir