1. Anasayfa
  2. Bilgi

Mavi Tik Dolandırıcılığı

Sosyal medya hesaplarında mavi tik çılgınlığı beraberinde dolandırıcılığı da getirmiş bulunmaktadır. Günümüz insanları mavi tık çılgınlığına her geçen gün daha çok kendini kaptırıyor. İnsanların ev almak için araba almak için yüklü miktarlarda vermiş oldukları paralar kadar mavi tık sahip olmak için dolandırılıyor. Sosyal medya uzmanları konu ile ilişkin birtakım açıklamalarda bulunuyor. Şahısların sosyal medya hesaplarında mavi tik alma süreçleri haberlere çıkıyor.

Mavi Tik Dolandırıcılığı
0

Sosyal medya hesaplarında mavi tik çılgınlığı beraberinde dolandırıcılığı da getirmiş bulunmaktadır. Günümüz insanları mavi tik çılgınlığına her geçen gün daha çok kendini kaptırıyor. İnsanların ev almak için araba almak için yüklü miktarlarda vermiş oldukları paralar kadar mavi tik sahip olmak için dolandırılıyor. Sosyal medya uzmanları konu ile ilişkin birtakım açıklamalarda bulunuyor. Şahısların sosyal medya hesaplarında mavi tik alma süreçleri haberlere çıkıyor.

Google ve sosyal medya hesaplarında web sayfalarını düzenleyerek işlerini daha ön plana çıkartmak amacıyla mavi tikleri alabilirler” dedi. Sosyal medya hesaplarında mavi tik kişilerin ayrıcalıklı olduğunu düşündürüyor. Böylelikle birçok kişiyi mavi tik almaya yönlendiriyor. Bunun için de bir takım farklı yöntemlere başvuruluyor. Bundan pay çıkartmak ve yüksek fiyatlar karşılığında mavi tik dolandırıcılıkları yapılıyor. Sosyal medya insanların tamamen hayatlarıyla özdeşleşmiş bir platformdur.

Platformda kişiler daha çok büyümeyi sağlarken dolandırıcılara kapılıyor. İşte tam da bu durumda insanların mavi tikler alabilmek adına çılgınlara döndüğü görülüyor. Bu uğurda yüzlerce bin paralar harcadıkları bilinmektedir. Sosyal medya uzmanları bunun farklı yollardan yapmak adına kurumların resmi hesaplarından alınabileceğini söyledi.

Mavi Tik Çılgınlığı Nasıl Başladı

Mavi Tik

İnsanların ve sosyal medya hesabı kullanan kişilerin mavi tik çılgınlığı nasıl başladı sorusu çoktan merak konusu olmuştur. Mavi tik 2009 yıllarında ilk Twitter hesabının belirli kuruluşları tarafından ortaya çıkmış. Kendilerini doğrulaması ayırt edebilmesi dolandırıcılıklara karşı önlem alması ile başlandığı söyleniyor. Dolandırıcılıklara karşı önlem olarak çıkan mavi tik daha sonra 2012 yılında Facebook 2014 yılında Instagram hesaplarında geçerli olduğu bildirildi. Sosyal medya uzmanlarının bildirgelerine göre 2015 ve 2016 yıllarında dolandırıcılık olarak başladığı söyleniyor. Mavi tik sahibi olabilmek için yüklü miktarlarda paralar istendiğini söylüyor. Sahte evraklar düzenleyerek firmaları kandırıyorlar. Maalesef ki bu gibi alanlarda Günümüzde çok sık kullanılan sosyal medya platformları dolandırıcılıklara büyük bir mecra olduğunu belirtiyor.

Mavi Tik İle Gerçek Kişilik

Mavi tik ile gerçek kişilik olduğu hayaline kapılıyor. Bu alanda uzman olan kişiler gerçek kişi olduklarını ve tanına bilirliklerini sürdürmek için mavi tik sahibi olmak istiyorlar. Onun uğrunda da çok fazla kayıplarının olduğunu söylüyorlar. Maalesef ki mavi tik var ise gerçek bir kişilik olmayabiliyor. Dolandırıcılığa karşı dikkatli olmakta fayda olduğu hatırlama da yarar var olduğunu söylüyor uzmanlar.

Paylaş
İlginizi Çekebilir
Hassas Terazi

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir