1. Anasayfa
  2. Bilgi

NASA İçin Mars Yolculuğu 45 Gün Olacak

NASA’dan gelen son açıklamalara göre, Mars yolculuğuna ilişkin süreler açıklandı… Mars yolculuğu kaç gün olacak? Mars’a gitmek içi ödenecek ücretler ne kadar? Toplam kaç kişi ile sınırlı?

NASA İçin Mars Yolculuğu 45 Gün Olacak
0

NASA’dan gelen son açıklamalara göre, Mars yolculuğuna ilişkin süreler açıklandı… Mars yolculuğu kaç gün olacak? Mars’a gitmek içi ödenecek ücretler ne kadar? Toplam kaç kişi ile sınırlı?

NASA’nın yaptığı açıklama, Mars’a gitmek isteyenleri heyecanlandırdı. Mars yolculukları için yapılan hazırlıklar da son aşamada. NASA’nın yaptığı açıklamaya göre, Mars yolculuğu için öngörülen süre tamamlandı. Mars yolculuğuna katılacak kişiler, Mars’a gidiş için 45 yolculuk edecek.

NASA yetkililerinden beklenmedik bir açıklama geldi. NASA araştırmalarında yetkili, Florida Üniversitesi profesörü Jeffrey Johnson, Mars yolculuğunda komik ve eğlenceli birilerini aradıklarını duyurdu.

NASA araştırmaları için önemli alanlarda görev alan, Florida Üniversitesi profesörü Jeffrey Johnson’ın yaptığı açıklama ise şu şekilde;

 “Mars yolculuğu gibi, sınırlı bir alanda uzun bir süre kalmak sinirleri yıpratıyor. Bu nedenle uzay aracında, işlerin normal seyrinde yürümesi için ekibin moralini yüksek tutacak birine ihtiyacınız var” 

NASA’da araştırmalarında yetkili görevinde olan Prof. Jeffrey Johnson’ın yaptığı araştırmalar ise dikkat çekici. Konu ile ilişkin araştırmalarında “palyaço, lider, ahbap, hikâye anlatıcı, uzlaştırıcı ve dert ortakları” karakterlerine sahip kişilerin, takım çalışması anlamında yetkinliklerinin, daha fazla olduğu yönünde.

Bu anlamı ile birlikte, NASA’nın düzenlediği 45 günlük Mars yolculuğuna seçilecek olan kişilerde, palyaço, lider, ahbap, hikâye anlatıcı, uzlaştırıcı ve dert ortakları gibi karakter yatkınlıklarına sahip kişilerin seçileceği belirtiliyor.

Son dönemlerde gündeme gelen Mars’a seyahat düzenlenmesi konusuna ilişkin, Elon Musk’un da girişimlerinin olacağı belirtiliyor. Bunun yanı sıra Rusya’nın da, Mars’a seyahat için, 2040 yılında harekete geçeceği biliniyor. Uzay araştırma ve astronot yetiştirme anlamında Rusya, çalışmalarını hızlandırıyor.

Rusya uzay araştırmaları ile ilgili yaptığı açıklamalarda, 2040 yılına işaret ediyor. 2040 yılında Rusya, Mars gezegenine yolculuklar düzenleyeceğini belirtti.  Mars’a seyahat düzenleyecek ülkeler arasında, Amerika ve Rusya’dan sonra, Çin’de bulunuyor.

Çin hükümet yetkilileri tarafınca yapılan açıklamaya göre, tıpkı Rusya gibi Çin’de 2040 yılında Mars yolculuklarının düzenlenmeye başlanacağını belirtti. Önümüzdeki yıllarda Mars’a düzenlenen yolculuklar, popüler bir şekilde yapılacak ve hız kazanacağa benziyor.

Paylaş

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir