1. Anasayfa
  2. Haberler
Trendlerdeki Yazı

Twitter, Kirasını Ödemediği İçin Dava Edildi! (2023)

Twitter, Kirasını Ödemediği İçin Dava Edildi! (2023)
0

Twitter, hiç kuşkusuz ki en çok kullanılan sosyal medya ağları sıralaması yapılacak olursa ilk sıralarda geliyor. Tesla’nın kurucusu ve dünyanın en zengin insanları arasında adı bulunan Elon Musk, Twitter’ı satın alacağını belirtmesinin ardından nabızlar tutulmuştu. Hatta son haberlerden sonra espriyle karışık olarak “Elon Musk, Twitter’ı satın alırsa artık kullanmayacağını” belirten büyük bir kitle de gündem olmuştu. Elon Musk her şeye rağmen resmi olarak Twitter’ın sahibi oldu ve şirket için çalışmalarına başladı.

Twitter, ödemelerini yapmıyor

Ancak geçtiğimiz günlerde Twitter‘ın çeşitli bölgelerdeki ofislerinin kiralarının ödeyemediği gündeme geldi. Bunun üzerine Twitter’a San Francisco Eyalet Mahkemesi’nde dava açıldı. Açılan davanın belgelerine göre şirketin genel merkezinin bulunduğu San Francisco ofisi için tam 136 bin 260 dolarlık ödemeyi yapmadığı görülüyor. Şirketin başındaki bu davanın gündeme gelmesinden sonra Başka ofislerin de kiralarının ödenmediği konusunda haberler yapılmaya başlandı.

Twitter, Bir Süredir Kira Ödemelerini Yapmıyor

San Francisco’daki genel merkezin sahibi olan California Property Trust; 16 Aralık 2022’de kira bedeli olan ödemenin 5 iş günü içinde yapılmadığı takdirde San Francisco 650 California Caddesi’nde yer alan ve şirket tarafından genel merkez olarak kullanılan Hartford binasının 30. katı için kira sözleşmesini temerrüde düşüreceği konusunda uyarıda bulunmuştu.

Şirket internet sitesinin bu konuda herhangi bir aksiyon almaması ve ödemeyi yine de yapmaması üzerine California Property Trust, konuyu geçtiğimiz günlerde San Francisco İlçe Yüksek Mahkemesi’ne taşıdı. Yapmış olduğu şikayette, kendisinin şirkete yaptığı uyarıların dikkate alınmadığı ve hala ödeme yapılmadığı konusuna dikkat çekti.

Elon Musk, “Maliyetlerden Kısmak İçin” Kira Ödemesi Yapmıyor

Covid-19 döneminde ortaya çıkan iddialardan sonra şirket yönetiminin ünlü iş adamı Elon Musk tarafından devir alındığı konusu çok konuşulmuştu. Musk, maliyetlerden kısmak adına şirkette çalışan iş gücünün yarısından fazlasını işten çıkarmak gibi bir harekette bulundu. Ayrıca şirketin maliyetlerden tasarruf etmek gibi bir niyetle yola çıkıp global ofislerde kira ödemelerini yapmadığı biliniyor.

Elon Musk’un yönetimini devraldığı şirket ayrıca geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilen charter uçuşları için 200 bin dolarlık ödemeleri de yapmadığı gerekçesiyle davalık oldu. Elon Musk’un, bu tür dava olaylarında kendisini savunabilmeleri için diğer şirketi SpaceX’ten bolca avukatı da yanında getirdiği biliniyor. Şirket Musk tarafından satın alındığından beri sorunlar büyüyerek devam ediyor ve kullanıcılar artık Twitter için yolun sonunun geldiğini düşünüyorlar.

Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir