1. Anasayfa
  2. Teknoloji

WhatsApp Mesaj Düzeltme Özelliği Geliyor Whatsapp'ın 2023 yılında geliştirdiği en büyük özellik olabilir

Bir süre önce ilk kez gördüğümüz WhatsApp'ın mesaj düzenleme özelliğinin yeni bir ekran görüntüsü paylaşıldı. Paylaşılan ekran görüntüsü, özelliğin iOS'ta nasıl kullanılacağını gösteriyor.

WhatsApp Mesaj Düzeltme Özelliği Geliyor Whatsapp’ın 2023 yılında geliştirdiği en büyük özellik olabilir
1

Yıllardan beri hepimizin hemen hemen her gün kullandığı ve milyarlarca kullanıcıya sahip WhatsApp uygulamasına devrim niteliğinde bir özellik geliyor.

Bir süre önce WhatsApp’ın yeni bir özellik üzerinde çalıştığı duyurulmuştu. Uygulamanın masaüstü beta sürümünün kodlarında, WABetaInfo tarafından ortaya çıkarılan özellik, WhatsApp üzerinden gönderilen mesajların değiştirilmesine olanak tanıyordu. Bu özellik, WhatsApp deneyiminizi geliştirecek.

WhatsApp geliştiricileri bu özellik için 5 yıl önce düğmeye basmıştı. Son birkaç ay, bu işlevle ilgili çalışmaların devam ettiğini göstermiştir. WABetaInfo’dan gelen son bilgiler, haber çıktısının Android’de test edildiğini ortaya çıkardı. Benzer bir gelişme şimdi de iOS ile yaşandı.

WABetaInfo raporuna göre platform, özelliği iOS’ta da test etmeye başladı. Betadan elde edilen ekran görüntüleri, mesajların nasıl düzenlenebileceğini gösterdi. Böylece kullanıcılar, düzenlemek istedikleri mesajı basılı tutarak bu özelliği kullanabilirler. Mesajını değiştirdikten sonra saatin yanında “değişti” yazısı yer alıyor. cümle girilir. iMessage ve Telegram düzeni gibi görünebileceğini görebiliriz. Ancak gelen bilgiler, WhatsApp’ın mesaj düzenleme için 15 dakikalık bir sınırlama uygulayacağını gösteriyor.

Belirtildiği gibi, mesaj düzenleme özelliğinin ekran görüntüleri ortaya çıktı. Bu üst ve alt resimler, üzerinde çalışılan özelliğin Android telefonlarda nasıl görüneceğini gösteriyor. WhatsApp’ın metin düzenleme özelliği şu anda geliştirme aşamasında. Bu yüzden ne zaman hayata geçirileceğini bilmiyoruz. Ancak şirketin iOS ile ilgili denemelere de başlıyor olması, yakın gelecekte olabileceğini gösteriyor.

Paylaş

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (1)

  1. It’s remarkable to pay a visit this web page and reading the views of all mates about this piece of writing, while I am also eager of getting familiarity.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir